Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach


Zawartość stron

Belka EFS

Powiat Kartuski / Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach informuje,
 iż realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
 
pn. „Akademia rozwoju zawodowego – II edycja"
 
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020,
Poddziałanie 5.2.1 Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT.
 
Cel główny projektu:
Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie kartuskim.
 
Uczestnicy projektu:  
157 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kartuzach                             (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia).
 
Zaplanowane formy wsparcia:
 
  1. PORADNICTWO ZAWODOWE, w tym:
  1. Porady indywidualne – w celu zdiagnozowania ewentualnych luk kompetencyjnych oraz ustalenia form wsparcia dedykowanych dla uczestnika.
  2. Porady grupowe z zakresu rozwoju kompetencji - w tym motywacji, zaangażowania, umiejętności komunikacji i współpracy w zespole (z udziałem psychologa i specjalisty ergonomii pracy).
  3. Porady grupowe z zakresu nowoczesnych metod rekrutacji i przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych.
 
  1. SPOTKANIA INFORMACYJNE W CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ                                      W OSTRZYCACH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTÓW OSI  6 RPO WP 2014-2020 – ZADANIE REALIZOWANE PRZEZ PARTNERA PROJEKTU - CIS OSTRZYCE.
W ramach zadania zaplanowano organizację w siedzibie partnera tj. w CIS w Ostrzycach spotkań rekrutacyjno-informacyjnych dla osób, które uczestniczyły w projektach osi 6 RPO WP 2014-2020.
 
  1. SZKOLENIA  
Dla 65 osób zaplanowano organizację szkoleń indywidulnych i grupowych. Efektem szkoleń będzie uzyskanie kwalifikacji zawodowych po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu końcowego.
 
  1. STAŻE
Dla 47 osób bezrobotnych, w tym głównie kobiet zaplanowano organizację staży u pracodawców, którzy zadeklarują zatrudnienie uczestników po ich zakończeniu. Staż                              realizowany będzie zgodnie z programem stażu ustalanym indywidualnie dla każdego stażysty. Celem stażu jest nabywanie przez uczestnika/czkę umiejętności praktycznych do wykonywania pracy bez nawiązania stosunku pracy. Staże organizowane będą zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Za uczestnictwo w stażu przysługiwać będzie stypendium i zwrot kosztów dojazdu. Większy udział kobiet w tej formie wsparcia wynika z trudniejszej sytuacji kobiet na powiatowym rynku pracy, co ma odzwierciedlenie w statystykach dot. ilości osób bezrobotnych powiatu (kobiet i mężczyzn).
 
  1. PRACE INTERWENCYJNE
Dla 39 osób bezrobotnych, w tym głównie kobiet zaplanowano organizację prac interwencyjnych u pracodawców. Prace interwencyjne bezpośrednio ułatwią bezrobotnym powrót na rynek pracy, ponieważ polegają na zatrudnieniu bezrobotnego przez pracodawcę z częściowym dofinansowaniem pracodawcy wynagrodzenia przez urząd pracy. PUP zwraca pracodawcy, który zatrudnił w ramach prac interwencyjnych część kosztów poniesionych na wynagrodzenia oraz składki skierowanych bezrobotnych w wysokości uprzednio uzgodnionej. Okres refundacji wynosić będzie do 6 m-cy. Większy udział kobiet w tej formie wynika z trudniejszej sytuacji kobiet na powiatowym rynku pracy, co ma odzwierciedlenie w statystykach dot. ilości osób bezrobotnych powiatu (kobiet i mężczyzn).
 
 
Wartość dofinansowania projektu wynosi 1 236 453,50 PLN, w tym ze środków europejskich 1 106 300,50 PLN i dotacji celowej z budżetu krajowego 130 153,00 PLN.
 
Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 31.12.2022 r.
 

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę